DOMŮ

NOVINKY

O NÁS

TVORBA

GALERIE

KONTAKT

Art Day vol 2. LS 2019


Už druhý ročník festivalu umění Art Day pořádají letos studenti pod záštitou Studentské Unie Jihočeské univerzity (SUJU). Art Day je dvoudenním festivalem umění, který tvoří převážně studenti z Českých Budějovic. Proběhne ve dnech 25. 3. a 26. 3. 2019 ve Studentském klubu Kampa, tedy přímo v samém srdci univerzitního kampusu.

 

Na festivalu se návštěvníci mohou setkat nejen s uměním výtvarným, ale i múzickým. Konkrétně si zde přijdou na své příznivci fotografování, malování, autorské tvorby (psaní), hudby, tance i hraní. Studenti svou kreativní činností inspirují ostatní studenty středních a vysokých škol, ale i širokou veřejnost z celých Českých Budějovic. Umělci rovněž sdílí své příběhy a kontext vlastní tvorby. Někteří si dokonce pro účastníky festivalu připravili workshopy a dají jim tak možnost vyzkoušet si tvůrčí činnost na vlastní kůži.

 

„Hlavní myšlenkou festivalu je ukázat, že mezi mladými lidmi je kopa talentu, se kterým se nebojí vyjít na světlo. Každý, kdo se chce o svůj um s námi ostatními podělit, může tak učinit registrací na facebookové události festivalu: Art Day na Jihočeské univerzitě!“, říká hlavní koordinátor festivalu Jana Velhartická. „Zde návštěvníci také naleznou podrobný program celého festivalu“, doplňuje koordinátorka.